3
baterie do aparatow sluchowych 13 ultima 60 szt

Baterie Ultima Plus "13" - 60 szt

59,40 zł
Brutto 1-2 dni robocze

Baterie Ultima Plus 13 do aparatów słuchowych. Duże opakowanie.

W opakowaniu znajduje się 60 sztuk baterii cynkowo-powietrznych, czyli baterii specjalnych do aparatów słuchowych.

Gwarantujemy długi okres przydatności.

Dostępny

Pośpiesz się! Tylko 13 szt. w magazynie!

Wygląd aparatów słuchowych jest od zawsze uzależniony wielkości baterii. To baterie stanowią największą i jedną z najważniejszych części aparatu słuchowego. Bardzo często determinują kształt całego urządzenia.

Oprócz tego, aparaty słuchowe posiadają specyficzne wymagania dotyczące zasilania - ich baterie powinny być jak najmniejsze, ale jednocześnie pojemne, wytrzymałe i generujące stałe napięcie wyjściowe. Te cechy posiadają baterie Ultima Plus 13.

Jaki wpływ mają baterie na działanie aparatów słuchowych?

Wzmocnienie stosowane w aparatach słuchowych musi być stałe. Nie może się zmniejszać wraz z rozładowywaniem się baterii, stąd konieczne jest stabilne źródło zasilania.

Zadanie to bardzo dobrze spełnia bateria cynkowo-powietrzna, która składa się z katody będącej tlenem zawartym w powietrzu, anody - cynku, znajdującego się w jej wnętrzu oraz elektrolitu - wodorotlenku potasu.

Aby aktywować baterię, należy odkleić jej nalepkę. Bardzo ważne jest odczekanie minimum 30 sekund przed włożeniem baterii do komory aparatu słuchowego. W tym czasie, we wnętrzu baterii rozpocznie się reakcja chemiczna tlenu z cynkiem.

Ze względu na różne zapotrzebowanie na prąd w aparatach słuchowych wyróżnia się kilka standardowych rodzajów baterii. Najlepiej jest zapamiętać ich numer lub kolor. Każdy producent stosuje takie same oznaczenia.

 •  675 - niebieskie - pojemność 600 mAh, napięcie 1,4 V
 •  13 - pomarańczowe - pojemność 280 mAh, napięcie 1,4 V
 •  312 - brązowe - pojemność 160 mAh, napięcie 1,4 V
 •  10 - żółte - pojemność 90 mAh, napięcie 1,4 V

Baterie posiadają długi okres przydatności i są fabrycznie zapakowane, co gwarantuje ich trwałość.

Jak przedłużyć żywotność baterii do aparatów słuchowych?

 1. Baterie należy przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, z fabrycznie przyklejonymi naklejkami.
 2. Po odklejeniu naklejki należy odczekać 30 sekund nim baterie zostaną zamknięte w komorze aparatu słuchowego. W tym czasie zajdzie odpowiednia reakcja chemiczna, do której potrzebny jest dostęp powietrza.
 3. Przy wymianie baterii należy ograniczyć do minimum dotykanie jej palcami. Można wspomóc się uchwytem naklejki lub specjalnym akcesorium zawierającym magnes. W ten sposób ryzyko zatkania otworów, przez które powietrze dostaje się do wnętrza baterii zostaje zminimalizowane.
 4. Należy dbać o to, aby komora baterii była sucha. Aparaty słuchowe powinny być regularnie osuszane.
 5. W rozmowie z protetykiem słuchu należy ustalić, które funkcje dostępne w aparatach słuchowych nie są priorytetem dla danego użytkownika. Wyłączenie ich pomoże w ograniczeniu poboru prądu.
 6. Nie należy lekceważyć piszczenia aparatów słuchowych. Problem ten należy zgłosić protetykowi słuchu. Aparat, który piszczy, pobiera więcej prądu. Warto też upewnić się, że wykonany został test sprzężenia zwrotnego, ponieważ dobrze działający system antysprzężeniowy może eliminować nieprzyjemne piszczenie, jednak jego nieustanne działanie powoduje szybsze rozładowywanie się baterii.
 7. Kupując nowe baterie należy upewnić się, że ich termin ważności wynosi minimum dwa lata. Ma się wtedy pewność, że nie były one magazynowane przez długi okres.
Ultima
13 Przedmioty

Opis

Kolor
pomarańczowy
Numer
13
Pojemność
280 mAh
Napięcie
1,45 V
Rodzaj baterii
Cynkowo-powietrzna
Liczba w opakowaniu
60
Wymiary (średnica x wysokość)
7.9 mm x 5.4 mm

Specyficzne kody

Nowy produkt

Baterie Ultima Plus "13" -...

59,40 zł

Zobacz także