0
baterie do aparatow sluchowych 10 bernafon 60 szt

Baterie Bernafon "10" - 60 szt.

84,00 zł
Brutto 1-2 dni robocze

Baterie do aparatów słuchowych "10" od firmy Bernafon.

W opakowaniu znajduje się 60 sztuk baterii.

Gwarantujemy długi okres przydatności, dlatego możesz mieć pewność, że nasze baterie są nowe i trwałe.

Ostatnie sztuki w magazynie

Pośpiesz się! Tylko 1 szt. w magazynie!

Bernafon to renomowany producent aparatów słuchowych, którego oferta obejmuje nie tylko same urządzenia, ale również niezbędne akcesoria. Wśród nich znajdują się baterie cynkowo-powietrzne, które zapewniają stabilne i niezawodne źródło zasilania.

Baterie to niezwykle istotny element działania aparatów słuchowych. W przypadku stosowania aparatów słuchowych, muszą one działać stabilnie i nie tracić na mocy wraz z rozładowaniem. Dlatego też, wybierając baterie, warto postawić na sprawdzone rozwiązania, takie jak baterie cynkowo-powietrzne.

Jak działają te baterie do aparatów słuchowych? Składają się one z katody, będącej tlenem zawartym w powietrzu, anody - cynku, znajdującego się w jej wnętrzu oraz elektrolitu - wodorotlenku potasu. Aby aktywować baterię, należy odkleić jej nalepkę i odczekać minimum 30 sekund przed włożeniem do aparatu słuchowego. W tym czasie, rozpocznie się reakcja chemiczna tlenu z cynkiem.

W ofercie Bernafon znajdują się baterie w kilku standardowych rodzajach, oznaczonych numerem i kolorem, co ułatwia ich identyfikację. 

 •  675 - niebieskie - pojemność 600 mAh, napięcie 1,4 V
 •  13 - pomarańczowe - pojemność 280 mAh, napięcie 1,4 V
 •  312 - brązowe - pojemność 160 mAh, napięcie 1,4 V
 •  10 - żółte - pojemność 90 mAh, napięcie 1,4 V

Baterie posiadają długi okres przydatności i są fabrycznie zapakowane, co gwarantuje ich trwałość.

Jak przedłużyć żywotność baterii do aparatów słuchowych?

 1. Baterie należy przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, z fabrycznie przyklejonymi naklejkami.
 2. Po odklejeniu naklejki należy odczekać 30 sekund nim baterie zostaną zamknięte w komorze aparatu słuchowego. W tym czasie zajdzie odpowiednia reakcja chemiczna, do której potrzebny jest dostęp powietrza.
 3. Przy wymianie baterii należy ograniczyć do minimum dotykanie jej palcami. Można wspomóc się uchwytem naklejki lub specjalnym akcesorium zawierającym magnes. W ten sposób ryzyko zatkania otworów, przez które powietrze dostaje się do wnętrza baterii zostaje zminimalizowane.
 4. Należy dbać o to, aby komora baterii była sucha. Aparaty słuchowe powinny być regularnie osuszane.
 5. W rozmowie z protetykiem słuchu należy ustalić, które funkcje dostępne w aparatach słuchowych nie są priorytetem dla danego użytkownika. Wyłączenie ich pomoże w ograniczeniu poboru prądu.
 6. Nie należy lekceważyć piszczenia aparatów słuchowych. Problem ten należy zgłosić protetykowi słuchu. Aparat, który piszczy, pobiera więcej prądu. Warto też upewnić się, że wykonany został test sprzężenia zwrotnego, ponieważ dobrze działający system antysprzężeniowy może eliminować nieprzyjemne piszczenie, jednak jego nieustanne działanie powoduje szybsze rozładowywanie się baterii.
 7. Kupując nowe baterie należy upewnić się, że ich termin ważności wynosi minimum dwa lata. Ma się wtedy pewność, że nie były one magazynowane przez długi okres czasu.
1 Przedmiot

Opis

Kolor
żółty
Numer
10
Pojemność
90 mAh
Napięcie
1,45 V
Rodzaj baterii
Cynkowo-powietrzna
Liczba w opakowaniu
60
Wymiary (średnica x wysokość)
5.8 mm x 3.6 mm

Specyficzne kody

Nowy produkt

Baterie Bernafon "10" - 60...

84,00 zł

Zobacz także